Drøm Bjerkreim!
Bjerkreim kan by på flere overnattingssteder med flott natur som nærmeste nabo
Backyard Camps
Åpnet sommeren 2025
Lanesstølen
Støl på sørsida av Vinjakula
Ståpelen og Gudlen
Lad batteriene i naturskjønne omgivelser i Ørsdalen
Blink Hus Bjerkreim Trelast AS
Helårshytter til salgs på Stavtjørn, kun 1 time fra Stavanger.
Hustoft Hytteutleie
Lyst på en avslappende ferie eller et sted å bo mens du fisker?
Veen Gardscamping
En naturperle for hele familien
Lunden Hytter
Fiskeferie, partur eller familieferie i nydelige omgivelser tett på naturen?
Stavtjørn Vintercamping
Helårscamping kun 1 times kjøring fra Stavanger og Nord Jæren
Byrkjedalstunet
Overnatting og aktiviter for hele familien
🔨 Høsten har malt Stavtjørn i vakre farger, og dyktige håndverkere fra Bjerkreim Trelast ferdigstiller nå flere hytter i det nye hyttefeltet på solsiden av Stavtjørn. ☀️ De nye hyttene har utsikt mot alpinbakken og ski-inn/ski-ut til blå løype. ⛷️
Les mer: destinasjonbjerkreim.no/bjerkreim-trelast

Stemningsrapport fra Bjerkreimsmarken 2025!🇳🇴 Allerede nå bør du sette av siste helg i september 2026, da er det NM i saueklipping på Bjerkreimsmarken. ✂️
Flere bilder er publisert på Destinasjon Bjerkreim sin Facebook 📸

🌱 Vi gratulerer Oddbjørn og Martine Gjedrem, som har ønsket sine første gjester velkommen til de to nye tretopphyttene på Kløgetvedt! Det er en stor prestasjon som vitner om hardt arbeid, pågangsmot og vilje.
Hyttene svever i fjellveggen blant eiketrær, med store vinduer som inviterer naturen inn. Backyard Camps består nå av fem hytter som kan bookes!
Les mer: destinasjonbjerkreim.no/backyard-camps

Denne flotte gjengen er klar til å ta imot overnattingsgjester i idylliske Ørsdalen. 🏔️Her bor du midt i et lite paradis omgitt av fjell, turstier og badeplasser om sommeren – og med kort vei til Stavtjørn Alpint og langrennsløyper om vinteren.
Nye Ørsdalen grendahus har to leiligheter som leies ut via Airbnb, i tillegg til hyggelige selskapslokaler til feiringer. 🏡🎉
Les mer: destinasjonbjerkreim.no/orsdalen-overnatting

🧑🏼🌾 26.–28. september er det klart for Bjerkreimsmarken 2025! 110 utstillere er påmeldt, og her blir det opplevelser for store og små – søte kaniner, store maskiner, konkurranser og lokalmat. 🐑
🎶På programmet står blant annet konserter med EL Papi og Rossman, LEGO-utstilling med Gregorsky fra LEGO MASTERS, melkekonkurranser og auksjon med Geir Pollestad.
Les mer: destinasjonbjerkreim.no/bjerkreimsmarken

Stemningsrapport fra Stavtjørn! 🐑 Lørdag ble 1000 sauer og lam hentet trygt ned fra Maudalsheia. Den tradisjonelle sauesamlingen markerer at høsten er her. 🍂 En spesiell takk til de 30 frivillige som gjorde dette mulig, og til tilskuerne som bidro til å skape en flott opplevelse!
Flere bilder fra sauesamlingen finner du på Destinasjon Bjerkreim sin Facebook-side.

🐑 Førstkommende lørdag er det sauesamling på Stavtjørn! Det er en koselig begivenhet for både store og små, som markerer startskuddet for høsten. Sauene gjetes ned fra Maudalsheiene og samles nedenfor gapahuken ved Stavtjørn Vintercamping. 🍂
Les mer: destinasjonbjerkreim.no/sauesamling

🎣 Elvebredden var full av liv lørdag da Barnas dag/Villaksens dag ble arrangert av Bjerkreim Elveeierlag. Fisking, fluebinding, grilling og premieutdeling skapte en dag med mange fine opplevelser i sola.
🍂 Fiskesesongen varer helt til 20. september – og barn under 18 år fisker gratis i elva, så lenge de fisker selvstendig og løser eget (gratis) fiskekort.
📍 Les mer: destinasjonbjerkreim.no/bjerkreimselva
